Euro 2024: Čech zachraňuje Česko v remíze proti odvážné Gruzii

Patrik Schick vstřelil 22. června v zábavném utkání vyrovnání Česka na 1:1 proti debutantům Gruzii, ale oba týmy to ve skupině F ME 2024 zanechalo v těžké pozici.

Každý z nich má jeden bod před Portugalskem v čele s Cristianem Ronaldem, později s Tureckem, kde se utkají dva nejlepší týmy poté, co už porazily Česko a Gruzii.

Trenér Gruzie Willy Sagnol řekl, že zklamání jeho hráčů po porážce v úvodním zápase ukázalo, kam až jeho tým došel, a v Hamburku dali vše, aby získali svůj první bod na mistrovství Evropy.

Brankář Giorgi Mamardashvili předvedl sérii brilantních zákroků, aby udržel svou stranu ve hře a těsně před poločasem šli do vedení z pokutového kopu George Mikautadzeho.

Čech však zopakoval své hrdinství ve střílení gólů na Euru 2020 improvizovaným zakončením, aby zanechal čest i na konci pulzujícího střetnutí.

Hlavní útočné duo Gruzie Mikautadze a Hvicha Kvaratskhilia vyžadovalo lékařské ošetření během rozcvičky, ale mohlo nastoupit do zápasu.

Čech Patrik Schick střílí první branku Zdroj obrázků: Reuters

Český tým od začátku tvrdě mačkal, ale první vyložené příležitosti si český tým trenéra Ivana Haška vytvořil a po celý zápas byl nebezpečnější.

Brankář Valencie Mamardashvili v rušném odpoledni předvedl dobrý brzký zákrok Adama Hložka a poté Čecha.

Gruzie chtěla pokutový kop, když Zoriko Davitashvili padl pod tlakem Ladislava Krejčího, ale jejich žádost byla zamítnuta.

Poté, co oba týmy prohrály úvodní zápasy, byly pod tlakem získat tři body na Volksparkstadion v Hamburku, což vyústilo ve velmi zábavné a příjemné utkání.

Při dramatické úvodní porážce s Tureckem byli fanoušci Gruzie v přesile, ale byli ve většině a pokaždé, když křídelník Neapole Kvaratskhelia získal míč v soupeřově vápně, začali jásat.

Od konce ke konci

Český pravý obránce Vladimír Coufal dostal trest za sekání Gruzínce při pokusu o záchranu.

Ve 23. minutě zasunul míč do gruzínské sítě Hložek, ale gól byl po kontrole VAR kvůli házené zrušen.

První pokus útočníka zblokoval Mamardashvili, odražený míč zasáhl Hlozeka do obličeje a poté do paže, než přešel brankovou čáru.

Hráči Gruzie sledují po zápase Eura 2024 proti Česku. | Obrazový kredit: Getty Images

Mikautadze byl také podroben tvrdému zacházení, protože Lukas Provod, nejlepší střelec České republiky proti Portugalsku, byl za kolizi s ním.

V nadstaveném čase prvního poločasu český brankář Jendrij Stanic bravurně zblokoval střelu kapitána Gruzie Jorama Cascii, ale videoasistent rozhodčího detekoval v rozestavení útoku obránce Rubena Hranace hru rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. .

Mikautadze poslal míč sebevědomě do vedení ve druhém poločase, ale Mamardashvili bravurně zasáhl trefu Čecha.

Český tým obnovil vyrovnanost, když Čech, nejlepší střelec ME 2020, skóroval hrudí z bezprostřední blízkosti poté, co se hlavička střídajícího Ondřeje Lingera z rohového kopu odrazila od tyče.

Téměř se ujali vedení podobným způsobem, když Craigie poslal další hlavičku vedle.

Čechův gól ho posunul před Milana Baroše jako nejlepšího střelce týmu na mistrovství Evropy se šesti góly, ale útočník Bayeru Leverkusen odešel v polovině druhého poločasu se zraněním lýtka.

Gruzie měla v závěru utkání velkou šanci na vítězství, ale na konci tříbodové přestávky střídající Saba Lubyanidze přestřelil pouze brankáře.

Toto je doporučený článek dostupný výhradně našim odběratelům. Chcete-li si přečíst více než 250 doporučených článků každý měsíc

Vyčerpali jste limit bezplatných článků. Podpořte prosím kvalitní žurnalistiku.