🚨 Gruzie ohromila Portugalsko; Česká republika odchází po zklamání proti Türkiye

🚨 Gruzie ohromila Portugalsko;  Česká republika odchází po zklamání proti Türkiye
🚨 Gruzie je úžasná PortugalskoČeská republika odchází po zklamání proti Türkiye

Ve středu se odehrají další čtyři zápasy, které určí identitu kvalifikantů pro skupiny pět a šest Evropského poháru národů 2024.

A toto se stalo.

Gruzie omráčí Portugalsko a kvalifikuje se

Střelec: Kvaratskhelia 2′, Mikautadze (pokutový kop) 57′

Gruzie dosáhla jednoho ze svých největších výsledků na Euru 2024 výhrou 2:0 nad Portugalskem.

Khvicha Kvaratskhelia otevřel skóre po pouhých 93 sekundách v Gelsenkirchenu křížným volejem Diogo Costa.

Cristiano Ronaldo Portugalský tým se pokusil odpovědět přímým kopem ze 30 metrů, který skvěle zablokoval Giorgi Mamardashvili.

Pokus kapitána Portugalska zblokoval na začátku druhého poločasu Lacha Dvali, když vystřelil zevnitř pokutového území a míč dopadl na zem.

Kvaratskhelia promarnil jedinečnou příležitost zdvojnásobit svou výhodu o minuty později, když minul střelu zblízka.

Ale Georgia dostala novou podporu, když… Antonio Silva V pokutovém území měl kopat Luka Lushovili.

Gól z penalty vstřelil George Mikotadze střelou, která prošla před Costou, který uhodl správný směr.

Rychlý protiútok málem způsobil bolestivou ránu Seleçãovi, ale střela Giorgia Chakvetadzeho šla nad břevno.

Mikautadze byl blízko zdvojnásobení svého gólu, když sprintoval před střelou do boční sítě po pravé straně Costy.

Portugalsko dokončilo skupinu F, když si vítězové zajistili setkání se Slovinskem v 16. kole, zatímco vítězové se utkají se Slovinskem v 16. kole. Španělsko.

Türkiye se loučí s Českou republikou s pozdním smutkem

Střelci: Souček 66; Calhanoglu 51′, Tosun 90+4′

vystěhování: Barack

Český tým, který hrál s deseti hráči, vypadl ze skupinové fáze po porážce 2:1 od Türkiye.

Ruben Hranáč promarnil brzkou šanci, když po dlouhém pasu Tomáše Součka od Vladimíra Coufala hlavičkoval zblízka nad tyč.

READ  Kopulovitá sportovní hala Sporadical je obložena hliníkovými panely, které připomínají objem

Situace se pro český tým zhoršila poté, co byl během devíti minut prvního poločasu vyloučen Antonín Barák za po sobě jdoucí žluté karty.

Hakan Calhanoglu prolomil patovou situaci na začátku druhého poločasu, když vypálil nízkou střelu kolem Jindřicha Staňka.

Souček za svou zemi vyrovnal reakční střelou poté, co Mert Junuk ztratil míč pod tlakem Tomáše Choriho.

Ale Türkiye urval vítězství ve čtvrté minutě nastaveného času, když se na míč vrhl náhradník Cenk Tosun.

Tým trenéra Vincenza Montella skončil ve skupině F druhý za Portugalskem, čímž si zajistil, že se v osmifinále střetne s Rakouskem.

Slovensko 1-1 Rumunsko

Střelci: Duda 24′; Marine 37′ (pokutový kop)

Remíza 1:1 stačila Slovensku i Rumunsku ke kvalifikaci do vyřazovací fáze Euro 2024.

Největší šance mělo Slovensko z rohových kopů, ale Rumunsko se nejvíce přiblížilo, když Andrej Raciu vyrazil střelu, kterou bravurně chytil Martin Dúbravka.

Rumunsko špatně zpracovávalo centry a stálo je to zápas, když Juraj Cuca poslal perfektní centr, který Ondrej Duda hlavičkoval přímo do brány.

Zatímco Slovensko bylo na vzestupu, Rumunsko dostalo po přezkoumání VARem pokutový kop za faul na Giannise Hagiho a Razvan Marin pokutový kop proměnil, když napálil míč do horního rohu branky.

Zatímco ve Frankfurtu pršelo, slovenský hráč Lukas Haraslin vystřelil těsně vedle tyče. Míč na mokrém terénu klouzal a Dúbravka byl nucen proklouznout přes pokutové území, aby sebral průchozí míč od Radu Dragocina.

Poté, co si každý tým uvědomil, že k postupu stačí jeden bod, se zápas proměnil v regulérní zápas a skončil bezbrankovou remízou.

Navzdory statečnému úsilí Ukrajina vypadla z finále Eura 2024 po remíze 0:0 s Belgií.

Na začátku zápasu hrál Kevin De Bruyne dlouhým pasem do Romelu Lukaku V prvních minutách zápasu však útočník dokázal vystřelit jen slabou střelu na brankáře.

READ  Karta soutěží v zahraničí v Grand Prix ČR

Ukrajina rázně odpověděla a brankář zblokoval střelu útočníka Romana Jaremčuka. Zámky Quinn Než Artem Dovbek krátce poté vystřelil vedle.

Poté měl De Bruyne příležitost z trestného kopu zpoza pokutového území, kde všechny překvapil střelou blízko tyče, ale ta proletěla u vnější sítě.

Ukrajina ale vypadala v útoku nebezpečně a míč, který mířil přímo na branku, byl mimo dosah Dovpika, který ho mohl snadno odstřelit.

V druhé polovině a Jeremy Doku Poslal kříž přes šestiyardovou bednu, jen aby našel neoznačeného Lukakua křičícího, aby ho sebral.

Jak čas plynul a bezgólový stav pokračoval, Belgičan Yannick Carrasco nastřelil silný míč na Anatoly Trubina, ale brankář jej dokázal zblokovat. Ukrajina pokračovala v postupu směrem k brance, nebýt nějaké silné obrany ze strany Wot WeissBelgie se mohla dostat do problémů.

Ruslan Malinovsky málem skóroval přímo z rohového kopu, ale Casteels dokázal odklidit odvážnou střelu z brankové čáry.

Utkání skončilo bezbrankovou remízou a Ukrajina se stala vůbec prvním týmem, který opustil mistrovství Evropy se čtyřmi body.