🚨 Gruzie ohromila Portugalsko; Česká republika odchází po Türkiyeově smutku

🚨 Gruzie ohromila Portugalsko;  Česká republika odchází po Türkiyeově smutku
🚨 Gruzie ohromila Portugalsko; Česká republika odchází po zklamání proti Türkiye

Ve středu jsou další čtyři zápasy a rozhodne se o vyřazovacích místech ve skupinách E a F na Euro 2024.

Tady je to, co se stalo.

Gruzie omráčí Portugalsko a postoupí

Vstřelené branky: Kvaratskhelia (2), Mikautadze (pokutový kop) (57).

Gruzie dosáhla jednoho z největších výsledků Eura 2024 výhrou 2:0 nad Portugalskem.

Khvicha Kvaratskhelia otevřel skóre po pouhých 93 sekundách v Gelsenkirchenu křižným volejem přes Diogo Costu.

Cristiano Ronaldo se pokusil odpovědět odvráceným přímým kopem ze 30 yardů, který dobře zachytil Giorgi Mamardashvili.

Kapitán Portugalska Lacha Dvali se zachránil na začátku druhého poločasu, když jeho střelu v pokutovém území tečoval mimo branku.

Kvaratskhelia o pár minut později promarnil příležitost zdvojnásobit své skóre, když minul střelu zblízka.

Gruzie ale dostala novou posilu, když Antonio Silva v pokutovém území kopl Luku Lucochviliho.

George Mikautadze skóroval z pokutového kopu střelou, která prošla kolem Costu, který odhadl na pravém křídle.

Nový únik málem zasadil Seleçãovi silnou ránu, ale střela Giorgia Chakvetadzeho přeletěla břevno.

Mikautadze se přiblížil ke zdvojnásobení svého účtu důrazným nájezdem, než vystřelil do boční sítě z pravé strany Costy.

Portugalsko dokončilo skupinu F, když se vítězové rozhodli potkat v osmifinále Slovinsko, zatímco vítězové se utkají se Španělskem.

Türkiye přináší opožděnou českou zármutek

Střelci: Souček 66; Calhanoglu 51′, Tosun 90+4′

vystěhování: Barack

Tým České republiky, který hrál s deseti muži, vypadl ze skupinové fáze po porážce 2:1 od Türkiye.

Robin Hranáč promarnil brzkou šanci, když po asistenci Tomáše Součka na dlouhém náhozu Vladimíra Coufala hlavičkoval z bezprostřední blízkosti.

Věci se pro Čechy zhoršily, když byl Antonín Barák během devíti minut prvního poločasu vyloučen za postupné žluté karty.

READ  Čeští fotbalisté odmítli pokleknout před BLM před zápasem s Walesem

Hakan Calhanoglu otevřel skóre na začátku druhé půle nízkou střelou kolem Jindřicha Staňka.

Souček stáhl svou country úroveň obratem poté, co Mert Günok tečoval míč pod tlakem Tomáše Chorého.

Ale Türkiye urval kořist ve čtvrté minutě nastaveného času, když se vrhl náhradník Cenk Tosun.

Tým Vincenza Montellu skončil ve skupině F na druhém místě za Portugalskem a střetl se s Rakouskem v posledních 16.

Slovensko 1-1 Rumunsko

Střelci: Duda 24′; Marine 37′ (pokutový kop)

Remíza 1:1 stačila Slovensku i Rumunsku ke kvalifikaci do vyřazovací fáze Euro 2024.

Největší šance na začátku mělo Slovensko z rohových kopů, ale Rumunsko bylo nejblíže, když Andrej Raiu vyrazil střelu, kterou zblokoval Martin Dúbravka.

Rumunsko se snažilo zpracovávat centry a stálo je to, když Juraj Cuca hlavičkoval perfektní centr Ondreje Dudy do spodního rohu.

Zatímco Slovensko bylo vepředu, Rumunsko dostalo pokutový kop po kontrole VAR za faul na Ianise Hagiho a Razvan Marin penaltu proměnil, když zakroutil míč do horního rohu.

Když se ve Frankfurtu spustil hustý déšť, slovenský hráč Lukas Haraslin vystřelil těsně vedle tyče. Míč na mokrém povrchu klouzal a Dúbravka musel klouzat přes šestnáctku, aby sebral průchozí míč od Radu Drăguřina.

S vědomím, že oběma týmům k postupu stačí bod, se tento zápas proměnil ve stresující záležitost, když zápas skončil bezgólovou remízou.

Navzdory statečnému úsilí vypadla Ukrajina z Euro 2024 po bezbrankové remíze s Belgií.

Na začátku zápasu Kevin De Bruyne v prvních minutách přihrál Romelu Lukakuovi, ale útočník dokázal vystřelit jen slabou střelu na brankáře.

Ukrajina odpověděla a útočníkovi Romanu Jaremčukovi zblokoval Quinn Casteels střelu, než Artem Dovpik krátce poté vystřelil vedle.

De Bruyne měl poté příležitost z přímého volného kopu zpoza pokutového území, všechny překvapil střelou k tyči, ale trefil pouze boční síť.

READ  Losování dvouhry žen 2023 na French Open

Ukrajina ale vypadala v útoku nebezpečně a míč, který mířil přímo na branku, byl mimo dosah Dovpika, který ho mohl snadno odstřelit.

Ve druhém poločase poslal Jeremy Doku míč přes šest yardů s neoznačeným Lukakuem, který křičel, aby byl vybrán.

Jak čas plynul a skóre zůstalo bez skóre, Belgičan Yannick Carrasco vystřelil silný míč na Anatoly Trubina, ale brankář jej dokázal zblokovat. Ukrajina šla přímo na druhý konec a nebýt solidní obrany od Wout-Weisse, Belgie by se ocitla v problémech.

Ruslan Malinovsky málem skóroval přímo z rohového kopu a Casteels byl na pokraji, aby dokázal volejem vystřelit mimo brankovou čáru.

Utkání skončilo bezbrankovou remízou a Ukrajina se stala prvním týmem, který na mistrovství Evropy vypadl se čtyřmi body.