🚨 Portugalsko si zajistilo pozdní výhru nad smolařskou Českou republikou

Dnes hraje poslední ze čtyř týmů, které odehrály zápas Eura 2024.

Portugalsko odjelo pozdě, aby porazilo smolné Čechy

Střelci: Hranac (OG) 70′, Conceição 90+2′; Provod 62′

Portugalsko přišlo zezadu, aby porazilo nešťastnou Českou republiku 2:1, přičemž náhradník Francisco Conceição se proměnil v národního hrdinu a vítěz po dvou minutách přestávce.

Tým Roberta Martineze od začátku dominoval v držení míče a během 10 minut měl šanci v prvním poločase, když Rafael Leao pálil do vápna na Cristiana Ronalda. Byla hned za ním a nakonec zasáhla kapitánovo rameno a široce.

Češky se snažily o nějaký postup, ale s velkou silou bránily velmi pohodlně, když před nimi hrálo Portugalsko ze začátku bez větší radosti.

Leao byl jen pár centimetrů od toho, aby dal svému týmu vedení ve 25. minutě. Češi dali míč pryč a Portugalsko odpovědělo, když Bernardo Silva přihrál míč dopředu na Bruna Fernandese, který poslal nízký centr, který se jen vyhnul milánskému křídelníkovi.

Strůjcem další velké šance byl opět Fernandes, tentokrát parádní přihrávkou na Ronalda, kterou však prakticky okamžitě zblokoval brankář Jindřich Staněk.

První skutečný nájezd českého útočníka je málem přivedl do vedení. Vladimir Coufal dostal míč zprava a vypálil nebezpečnou střelu do šestnáctky, ke které se dostal Ruben Dias s velkým náskokem před Patrikem Schickem.

Ronaldo měl před poločasovým hvizdem další střelu z bezprostřední blízkosti zblokovanou Stankem.

Druhý poločas začal v podobném duchu, když Portugalsko dominovalo v držení míče, ale Česká republika zůstala disciplinovaná a odhodlaná a nakonec využila svou šanci, když přišla v 62. minutě.

Míč byl na hranici vápna přehrán střídajícímu Lukasovi Provodovi a ten zakroutil parádní střelou, kterou nakonec překonal Diogo Costa.

READ  Vanderbilt Athletics | Hrací den na Memorial Gymnasium

Portugalsko po osmi minutách vyrovnalo, ale přišlo to s velkou dávkou štěstí. Bernardo Silva poslal míč do pokutového území, který Nuno Mendes vyhlavičkoval nad šestnáctku. Míč měl mít Staněk, ale místo toho ho zblokoval Ruben Hranác, což vedlo k vlastnímu gólu.

Oba týmy tlačil na pozdní výhru a byl to český kapitán Tomáš Souček, kdo se přiblížil.

Portugalsko si myslelo, že ukradlo vítěze dvě minuty před časem, když Diogo Jota zamířil domů po Ronaldově hlavičce doražené k tyči. Při vhazování míče do branky však byl Ronaldo odsouzen k ofsajdu.

Vítězný gól skórovali minutu po přestávce poté, co se náhradníci Pedro Neto a Francisco Conceicao spojili, aby posledně jmenovaného z bezprostřední blízkosti umístili domů.

Mladík Realu Madrid dává Türkiye vítězství nad živou Gruzií

Střelci: Moldur 25′ Guler 65′ Aktürkoglu 90+7; Mikautadze 32′

Gruzie měla smůlu, když prohrála 3:1 ve svém prvním zápase na mistrovství Evropy v napínavém střetnutí s Tureckem.

Turecko začalo nadějně, brzy se přiblížilo k rohovému kopu, když rohový kop Hakana Calhanoglua trefil hlavou Can Ayhan, ale Galatasaray ho nedokázal zablokovat.

Než uplynulo deset minut, Ayhan se přiblížil a zpoza pokutového území nastřelil silný míč, který trefil tyč.

Stadion vybuchl, když Mert Muldaur dostal míč zpoza pokutového území a vstřelil úžasný gól přes tkaničky a do zadní části sítě.

Následovaly šílené scény, když tým trenéra Vincenza Montella podruhé během tolika minut skóroval míč do sítě, ale gól nebyl uznán kvůli marginálnímu ofsajdu.

Georgia pak obrátila karty, když George Mikautadze zasáhl úžasnou střelou a dal svému týmu vůbec první gól v zápase mistrovství Evropy.

Ve druhém poločase vystřelil 19letý Arda Guler ohromující střelou a dostal Türkiye dopředu.

READ  Giannis má operaci, mistrovství světa FIBA ​​je na pochybách

Šílenství tohoto zápasu pokračovalo, když hráč Gruzie Solomon Kverkevilia pod tlakem obránců trefil břevno.

Georgia pokračovala ve snaze dosáhnout vyrovnání a v posledních sekundách málem vstřelila dva góly, ale v poslední minutě trefila tyč.

Turecký náhradník Mehmet Karam Akturkoglu však přivedl celý svůj tým k následnému rohovému kopu a dokázal prolomit hřiště a skórovat do prázdné branky.

Zítra se hostitelská země, Německo, vrátí do akce, když se utká s Maďarskem, zatímco Skotsko doufá, že bude schopno zlepšit svou porážku 5:1 v úvodním zápase, když se utká se Švýcarskem. Chorvatsko je také proti Albánii a obě strany se snaží vymknout kontrole.