JWOC na dlouhé trati: Buhrer vyhrál druhé zlato, česká vláda na W20

Protože se dnes juniorské mistrovství světa v orientačním běhu vydalo dlouho do lesa, Češky ovládly ženskou kategorii, druhý den za sebou si v mužské kategorii odvezl titul Švýcar Mathieu Buhrer.

Po dvou dnech závodů ve sprintu postavila středa juniorské atlety před úplně jinou výzvu – těžkou dlouhou trať se spoustou lezení v českém lese.

9,6/11,5 kilometru s převýšením 480/560 metrů pro ženy a muže.

A českým ženám to moc slušelo. Lucie Ditrichová obhájila zlato z dálky z loňského JWOC v Rumunsku před krajankami Mikaelou Novotnou, která získala zlato včera, a třetí Viktoriy Skachovou.

Ditrichová vedla celou trať za 74:48 minuty a Novotná a Skachová zaostávaly o 2:14 a 5:59 minuty.

Větší napětí bylo o vítězství ve třídě mužů, kde vedli oba domácí favorit John Strycek, který skončil 5., a Daniel Polehovski, který skončil bronzový.

Matthieu Bührer po dlouhých výběrech tras získal čas na několika místech a po více než hodině závodění byl náskok pouze na cestě ke kontrole 16.

Doběhl v čase 75:06 minuty – 54 sekund před Novozélanďanem Zefa Faavae a 1:01 před Polehovskim.

Prohlédněte si výsledky a sledování GPS na IOF LIVE

Čtvrtek je zaslouženým odpočinkovým dnem pro atlety JWOC, než v pátek začne střední trať v 9:00 SELČ (UTC +2) a bude ji vysílat IOF TV od 10:45 do 15:45.