Kanada poráží Německo na mistrovství světa juniorů a ve čtvrtfinále si stanoví termín s Českou republikou

McLean Celebrini mohl při cestě na náměstí Scandinaviaum sledovat silvestrovský ohňostroj z autobusu.

Nejlepší a nejmladší hráč Kanady explodoval o několik hodin později v rozhodujících okamžicích, aby zachránil svou zemi před ostudným výsledkem, když se kalendář překlopil do roku 2024.

Sedmnáctiletý hráč skóroval dvakrát a vysloužil si rozhodující pokutový kop, který vedl k vítěznému gólu Jordana Dumaise ve třetí třetině, když Kanada porazila Německo 6:3 a ukončila tak předkolo mistrovství světa juniorů v hokeji. Neděle ve švédském Göteborgu.

„Jeden z těch zápasů, ve kterých musíte pokračovat,“ řekl Celebrini, o kterém se předpokládá, že bude nejlepší volbou červnového draftu NHL. „Prostě jsme se museli posunout vpřed… Nikdy to nebude dokonalé.“

Brayden Yager s gólem a asistencí a Owen Beck a Easton Cowan s prázdnou brankou obstarali zbytek útoku za Kanadu, která v pátek prohrála se Švédskem 2:0 a ve skupině A skončila druhá.

„Když na všem záleží, když na všem záleží,“ řekla Celebrini o pokroku. „toto je důležité.“

Matisse Rousseau při svém čtvrtém startu v řadě předvedl 17 zákroků. Carson Rykopf a Oliver Bonk zaznamenali po dvou asistencích v utkání, které bylo nerozhodné 3:3, do konce zbývalo méně než 12 minut.

Canadiens, kteří už po 11 sekundách vyloučili útočníka Connora Gekiho, se v úterý střetnou ve čtvrtfinále s Českou republikou.

Julian Lutz, Roman Kechter a Julius Sumpf odpověděli, když Německo skončilo poslední ve skupině a nyní se ve čtvrtek v play-off o sestup utká s Norskem. Mathias Bittner zastavil 29 střel.

Kanada vstoupila proti Německu vždy 16-0-0 s celkovým skóre 101-23, včetně loňského vítězství 11-2 v Halifaxu.

Tentokrát to nebylo tak jednoduché.

Za nerozhodného stavu 2:2 po 40 minutách se nervózní Kanada ujala vedení 1:40 ve třetí třetině, když Rekopf namířil na Bittnera, který přestřelil, a ve své první turnajové akci do 20 let předjel Becka.

READ  Show kvalifikací na mistrovství světa 2022: Irská republika, Belgie, Nizozemsko a Chorvatsko ve hře | fotbalové novinky

Dumaisovi byla ohodnocena dvojitá minolka, aby Německu – které bylo před nedělní přesilovou hrou 0:10, ale už dvakrát skórovalo v mužské výhodě – poskytlo jedinečnou příležitost vyrovnat zápas, což se Sumpfovi povedlo v 7:32. .

Remízový stav však zlomil o minutu později Dumais svým prvním gólem v 8:32 na třetinu při přesilovce Rekopfa poté, co Celebrini nařídil pokutový kop.

Kanaďan Jordan Dumais střílí rozhodující gól v neděli v Göteborgu. (Adam Ihse/TT News/AFP přes Getty Images)

Centr Bostonské univerzity dal věci do pořádku, když zbýval 3:58 se svým čtvrtým z těsného úhlu poté, co porazil Bittnera při nájezdu puku. Cowan přidal svou první prázdnou branku, když zbývalo 2:44.

„Opravdu dobří hráči to dělají,“ řekl kanadský trenér Alain Letang o tom, že Celebrini tuto příležitost přijal. „Potřebovali jsme v tu chvíli někoho, kdo by se postavil.

„Byl to ten chlap.“

Ztenčující se útočná skupina Kanady

Kanadský útočník Matthew Savoie (zranění dolní části těla) se po MRI neoblékl. Národní tým povolal jako potenciální náhradu křídelníka Jágra Firkuse z Moose Jaw Warriors z Western Hockey League.

V dalších čtvrtfinálových zápasech se Švédsko, které ovládlo skupinu A, utká se Švýcarskem, Spojenými státy, vítězem skupiny B, s Lotyšskem a Finskem proti Slovensku.

Kanada, která hledá třetí zlatou medaili v řadě – a první tři rašeliny od pěti vítězství v řadě v sezóně 2005-09 – podlehla hostitelům o 48 hodin dříve výhrou 5:2 nad Finskem a poté porazila Lotyšsko 10:0.

Kanada, která v loňském finále porazila Českou republiku, měla 11 útočníků se Savoyem už o chvíli později v neděli, kdy byl Geki hodnocen majorem za nelegální kontrolu hlavy, když čistým smetem na sever zdemoloval německého obránce. Amerika – ale ne v mezinárodním hokeji.

„Je to opravdu irelevantní,“ řekl o svém názoru hlavní trenér Alain Letang. „Jejich názory jsou ty, na kterých záleží.“

Lutz dal svým prvním gólem Německo, které porazilo Finsko 4:3 předtím, než prohrálo se Švédskem 5:0 a bylo poraženo Lotyšskem 6:2, v 2:57 před následnou přesilovou hru, než Rousseau skvěle zastavil Vadim Schreiner. .

READ  Piorkowski oceněn na GuitarFestu APSU | Zprávy, sport, pracovní místa

Celebrini odpověděl svou třetinou v 6:20 mimo spěch, aby vyrovnal. Kanada se ujala vedení ve 14:37, když Jágr zakopal svůj druhý gól v mužské výhodě poté, co byl potenciální faul Frasera Mintena na druhé straně neopodstatněný, takže Luca Huff v bolestech vyhrával a Němci s pouhými třemi bruslaři na penalty. .

Německo se vrátilo až do 1:49 do druhé třetiny, kdy se v přesilovce trefil Kechter.

Kanada měla v průběhu periody spoustu příležitostí. Frustrovaná skupina však viděla, jak se puky odrážejí od hokejek a střely jdou mimo hlavní bodované pozice, když týmy míří do šaten za nerozhodného stavu 2:2 po 40 minutách.

Canadiens mají málo talentů kvalifikovaných v NHL, včetně rekordního Connora Bedarda, ale stále mají seznam šikovných a rychlých hráčů – v čele s Celebrinim.

„Dal nám spoustu impulsů,“ řekl Yager o rodákovi z Vancouveru. „Speciální hráč. Posílali jsme ho každý zápas, takže ano, dal dva velké góly a vyrovnal velmi vysokou penaltou.“

„Všechno to začalo u něj. Skvělá práce Mac.“

Finsko porazilo Švédsko v pokutových kopech

Finsko překvapilo své hostitelské Švédsko, když v neděli vyhrálo na penalty 5:4, zatímco Spojené státy rozdrtily Slovensko 10:2 a Česká republika porazila Švýcarsko 4:2.

Za Finsko skórovali v normální hrací době Tommi Manisto, Leni Haminaho, Kasper Haltunen a Janne Nyman. Niemannův marker byl skórován, když do konce zápasu zbývalo 1:32, aby si vynutil prodloužení a rozstřel.

V penaltovém rozstřelu za Finsko se trefili Nyman a Konsta Helenius, jediný gól Švédska vstřelil Lekremäki.

Finsko vedlo po první třetině 2:0, ale do třetí třetiny prohrávalo 4:3. Švédsko porazilo Finsko 33:30.

Tomáš Hamara. Za Čechy skórovali Matias Sabovalev, Jiří Kulich a Ruben Sabousek, za Švýcarsko Simon Mayer a Jolyon Ruud, což skončilo výhrou Švýcarska 35:19.

Rutger McGroarty vstřelil tři branky silnému americkému týmu, který po prvním poločase vedl 2:1 a před začátkem třetí třetiny 5:2.

Gavin Brindley a Isaac Howard se za Američany trefili každý dvakrát, singly přidali Cutter Gauthier, Ryan Leonard a Zeev Boyum.

Za Slovensko, které vyhrálo 44:40, skórovali Marian Moskva a Philippe Mazar.